Oktató:

Dr. somogyi Árpád

BME EGYETEMI adjunktus

Modul II.:

pontfelhő alapú adatfeldolgozás
időtartam: 1 NAP

Oktatónkról

Dr. Somogyi József Árpád
adjunktus
Fotogrammetria és Térinformatika Tanszék, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

Doktori kutatásai óta pontfelhők feldolgozásával és modellezésével foglalkozik. Pontosságra, megbízhatóságra és hatékonyságra optimalizált adatnyerési és feldolgozási munkafolyamatokat dolgozott ki. Tapasztalatait az akadémiai területen kívül az iparban is kamatoztatta.

Kinek ajánlom a kurzust?

„Hogyan lehet biztosítani a pontos és megbízható felmérést a gyakorlatban? Milyen lépések vezetnek el a terepen gyűjtött adatoktól a BIM környezetekben kezelhető pontfelhőkig? A kurzus során a hallgatók lézerszkenneres mérést hajtanak végre, majd gyakorlati készségeket sajátítanak el számítógépes gyakorlatok során; megismerik a pontfelhők összekapcsolásának és geodéziai koordinátarendszerbe illesztésének lépéseit és módszereit, megtanulják a pontfelhő lehatárolási és újramintavételezési technikákat.”

pontfelhő alapú adatfeldolgozás

  • A hallgatók ebben a modulban elsajátítják a azokat a műszaki követelményeket, amelyek az alapvető, megbízható műszaki adatok szolgáltatásához szükségesek. Ezeket a tréning során nevesítik, és számszerűsítik.
  • A teljes épületfelmérési munkafolyamatot megismerik a kurzus résztvevői, amellyel ki lehet szolgálni a tervezőket.
  • Fontos! A hallgatók a bemutató mérés után saját mérést mutatnak be! Ők választják ki az álláspontok helyét, helyezik ki a kötőpontokat etc.
  • „Learning by doing”, azaz kellően előkészített adatsorokkal számítógépes gyakorlaton vesznek részt a hallgatók. Itt végig veszik azokat az előfeldolgozási lépéseket, amelyek szükségesek, hogy a nyers adat a mérnöki környezetben alkalmazható legyen.

Kapcsolatfelvétel


Címünk